10 days Itinerary Hebrew

Beautiful_Rwanda_Tours > 10 days Itinerary Hebrew

יום 1-

עם הנחיתה בשדה התעופה בקיגאלי מפגש עם המדריך ונסיעה קצרה לארוחת הבוקר והסבר על הטיול .

קיגאלי היא עיר הבירה של רואנדה ותוכלו להתרשם מרמת הסדר והנקיון. עיר מלאה בהיסטוריה ובד בבד מתפתחת ללא הרף.

לאחר הארוחה וההתרעננות ביקור בקואפרטיב נשים ברובע הססגוני, ניימירמבו, לחויית היום יום של המקומיים בעיר. הקואופרטיב המיוחד נוסד ב2007 ע”י 18 נשים רואנדיות שיצרו פרוייקט לעזור במאבק האלימות נגד נשים ולהיות יכולות להתפרנס כאמהות חד הוריות. באופן ייחודי יצרו מוסד ליצירת אומנות ובישול, המאפיינים את התרבות הרואנדית. הפרוייקט נקרא אומוטימה, שפירושו לב ברואנדית שפירושו לב ברואנדית.

כיום מעסיק הפרוייקט מאות נשים מהקהילה לייצור תכשיטים, בגדים, משחקים ועוד. ארוחת צהרים מיוחדת תערך שם. נמשיך לאתר ההנצחה לזכר רצח העם, שנערך ב1994 ללמידת ההיסטוריה והבנת התהתליך שעברה המדינה. באתר הקדישו פינת זיכרון לשואות שונות שקרו בעולם, כולל השואה היהודית לאחר יום מלא החשיפה למקום נסיעה לעבר מחוז המזרחי של המדינה, מחוז בוגסרה, המתאפיין במישורים וצמחי ערבות. למלון על שפת האגם, מהפחות מוכרים ברואנדה, נחצה כפרים ונפגוש מקומיים נאכל ארוחת ערב לנופו של האגם המרהיב

לינה :בוגסרה לודג’

יום 2-

לאחר ארוחת הבוקר, נסיעה בדרך עפר, המתאפיינת באגמים רבים ומאות סוגי ציפורים, שאנשים מגיעים מכל העולם לראות. נעבור בכפרים אותנטיים ונפגוש כפריים מקומיים. וכל הדרך נוף טרופי משגע המשקיף על אגמי בוגסרה. דרך שכדאי לעשות כדי להרגיש את רואנדה האמיתית.  בסיום הדרך הגעה לעיר קיונזה, המהווה עיר צומת במזרח המדינה, ממנה ניתן להגיע לטנזניה, אוגנדה וקיגאלי. שם ביקור בקואפרטיב קפה מיוחד, שיצרו נשים שהתאחדו לגדל ולנקות קפה ככלי יציאה מהעוני. קפה הוא אחד מענפי הייצוא העיקריים של רואנדה ומספק מקומות עבודה רבים במדינה. הקואפרטיב מייצר קפה באיכות גבוהה ביותר.                                  בסיום הסיור נסיעה למלון אקולוגי הסמוך לפארק הסאפרי הלאומי, אקגרה, המשקיף על סוואנות הפארק. החדרים במלון עשויים עץ ואבן שעובדו יחדיו ע”י אמנים מקומיים ליצירת חדרים מיוחדים ונוחים.

לינה: ריינו לודג’

יום 3-

קימה מוקדמת ועם ארוחת בוקר ארוזה כניסה לפארק הלאומי אקגרה המאופיין בני סוגי סוואנה עצית ושיחית המאפשר קיום רחב של חיי בר. עם הכניסה יציאה לנסיעת התחקות אחר חיות, לצפייה בתנינים, היפופתמים ועשרות סוגי ציפורים. בפארק ביצות מיוערות,  ומגוון רחב של חיי בר. במהלך יום שלם של נסיעת ההתחקות תתאפשר ההזדמנות לראות את פלאי חיי הבר בפארק. עדרי זברות ותאואים, פילים, קרנפים, אריות , עשרות סוגי אנטילפות שונות ועוד ועוד.  לאחר חווית הצפייה וקבלת ההסברים והסיפורים על הפארק, שייעשו ע”י המדריך במשך כל היום נסיעה לקיגאלי לארוחת הערב ולינת הלילה במלון מרשים בעיצוב אפריקאי, בריכה ונוף לעיר.

לינה: אינסייד אפריקה

יום 4-

לאחר ארוחת הבוקר נסיעה לכיוון העיר מוסנזה ,במחוז הצפוני של רואנדה, אחת מששת ערי המשנה של רואנדה, בה ההרים הגבוהים וגבעות לרוב. בדרך עצירה בגבעות ניירגרמה, שם נפגוש חקלאות, תעשיית מזון ואת הפרה הקדושה של רואנדה, אינימבו. ניפגש עם מדריך לטיול עם נוף מרשים המוכיח למה רואנדה נקראת ארץ אלף הגבעות. לאחר הטיול המשך נסיעה לשייט קנו שקט בנהר מוקונגווה, אחד הנהרות הארוכים של המדינה, לנופם הקסום של הרי הגעש בתוך הגבעות הטרופיות ומקומיים ששמחים לברך לשלום את האורחים וילדים קופצים למים ליד הסירות. ארוחת הערב ולינת הלילה יהיו בעיר מוסנזה שלמרגלות ההרים, עם נופם המרהיב.

לינה: מלון פארהג’ה

יום 5-

תחילת היום עם ארוחת הבוקר ויציאה לטיול בפארק הלאומי וולקנו. פארק וולקנו הוא פארק לאומי בצפון מערב רואנדה.  הפארק משתרע על 160 קמ”ר יער גשם ומקיף חמישה משמונת הרי הגעש בהרי וירונגה: קריסימבי, ביסוקה, מוהבורה, גאינגה וסאביניו. הפארק גובל בגן הלאומי וירונגה, ברפובליקה הדמוקרטית של קונגו והגן הלאומי מגהינגה שבאוגנדה. הפארק מהווה בית לגורילות ההרים ולקופים הזהובים, והיווה את הבסיס לפרימיטולוגית דיאן פוסי. כל ההרים אפשריים לטיפוס וקאריסימבי הגבוה מבניהם עם פסגה של 4507 מ.

הטיול למרגלות הרי הגעש המרשימים, המלאים בחיי בר, עדרי באפלו, איילות, סוגים רבים של קופים ומקום היחיד בו חיות גורילות ההרים.               

לאחר הטיול ביקור בכפר התרבותי, המתאר בצורה חיה את ההיסטוריה, האומנות והרפואה הקדומה, נחשף לצמחים המקומיים השונים ולתפקידם ברפואה. נצפה במלאכות הקדומות של טחינת קמחים למאכלים מסורתיים בשיטות העתיקות, אשר מתמשים בהם גם כיום. נכיר את השירים והריקודים המסורתיים.                                                                                                             אחר הצהרים נבקר בשוק המקומי. רואנדה מלאה בשווקים שונים וכל שוק כולל תוצרת מקומית ייחודית. במוסנזה נמצא תפוח האדמה הטוב ברואנדה, הגדל רק באיזור זה.                                                             לאחר ההסתובבות בשוק נסיעה לעיר גיסניי אשר נמצאת בצפון אגם קיבו העצום, אחד מחמשת האגמים הגדולים של אפריקה השוכן במערב המדינה. לארוחת הערב ולינת הלילה

לינה: פרדייס מאלהייד

יום 6-

לאחר ארוחת בוקר ויציאה לטיול במסלול המפורסם הקונגו נייל טרייל לאורכו של אגם קיבו עם הנוף על האגם, האיים וקונגו השכנה, מסלול אשר מותאם לכוחות המשתתפים. הדרך עוברת דרך הכפרים ומקומיים הנהנים להתלוות לחלק מהדרך. לאורך המסלול נראה את חיי היום יום של המקומיים, נעבור דרך בתי ספר, כנסיה והפעילויות השותפות. המסלול אפשרי ברגל, ברכב ובאופניים. בסוף המסלול חזרה לעיר גיסניי לטבילה במעיינות החמים להירגעות והנאה. מקורות המעיינות בפעילות גאוטרמית, בעומק האדמה.                    בשעות אחר הצהרים סיור בעיר ולקראת שעות הערב, עם חוויה שאי אפשר לפספס, הצטרפות אל השייט היומי של הדייגים  בסירות הדייגים המסורתיות מלווים בקולות קריאה ושירה עם סיפורים ונגיעה בתרבות הדייג העתיקה. נחזור לארוחת ערב ולינה בגיסניי.

לינה: פרדייס מאלהייד

יום 7-

בסיום ארוחת הבוקר נסיעה יפיפיה לאורך אגם קיבו, אשר לאורכו שלוש ערים מרכזות, גיסניי בצפון, קיבויה במרכז ורוסיזי בדרום. בעיר קיבויה, עיירת נופש פופלרית למקומיים, נצא אל שייט לאיים הקסומים באגם, אי הקופים, אי הקפה ואי נפוליאון. בסיום השייט המשך נסיעה לעיר רוסיזי, בדרך עצירה בשוק מקומי מרשים, הנמצא באיזור ניימשקה, השוק כולל מעבר לירקות גם חיות שונות, שמנים מיוחדים לבישול ועבודות יד. ארוחת הערב ולינת הלילה תהיה ברוסיזי.

לינה: אמארדו קיבו ריזורט

יום 8-

קימה מוקדמת וכניסה אל יער הגשם, יער עצום המכיל חיי בר עשירים עשרות סוגי קופים , ציפורים מיוחדות ועוד. עם הכניסה שלוש אפשרויות, בהתאם לרמת הקושי.                                                                  טיול אחר משפחות השימפנזים החיים ביער, מסע מרתק בתוך נבכי היער הקסום אל קופי האדם, משך המסע אינו ידוע תלוי מתי השימפנזים מגיעים לומר שלום, המסע מלווה בריינג’ר אשר עוקב אחר התקדמות השימפנזים לאורך כל היום והלילה.                                                                                        אפשרות שניה זה טיול אל מפל המים, איסומו, ענק ומרשים במעבה היער.                                       אפשרות שלישית טיול אחר קופי הקאלבוס, קופי האדם המדהימים .                                                         לאחר החזרה ארוחת צהרים ומנוחת התרעננות קצרה ולאחריה יציאה אל מסלול הקאנופי, גשרי הענק המחברים בין ההרים, לחווית עוצמת וגודל העצים. ארוחת הערב ולינה במלון בעיירה קיטאבי הנמצאת בעברו השני של היער, במקום עם נוף מרהיב על היער הענק

לינה: נזיזי אקו לודג’

יום 9-

אי אפשר לעזוב את קיטאבי מבלי לראות איך מתקיימת האוכלוסיה המקומית ממטעי התה. לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור מרשים במטעי תה, המתאר את תהליך ייצור התה מיבול אל כוס השתיה. ענף התה הוא אחד מענפי הייצוא הגדולים של רואנדה ומספק את מספר מקומות עבודה רבים. לאחר הסיור יציאה לכיוון קיגאלי. בדרך עצירה בעיר ניינזה, לסיור המספר את תולדות המלוכה ברואנדה בארמון המלך המקורי.                     את ארוחת צהרים  נאכל בעיר מוהנגה, עיר צומת מרכזית, שממנה הדרכים מובילות לקיגאלי במזרח, לקיבויה במערב ולניינזה והוייה בדרום. במוהנגה נמצא המרכז המסורתי של הכנסיה הקתולית, הנקרא קבגאי.

בסיום הסיור וארוחת הצהרים נמשיך בנסיעה לעבר הבירה, קיגאלי.

לינה: אינסייד אפריקה

יום 10-

 לאחר ארוחת הבוקר  סיור בעיר, ביקור במוזיאון הפרלמנט, המספר את תהליך המאבק ברצח העם, המהלכים לסיומו ובנייתה של המדינה החדשה. נבקר בשווקים התוססים המכילים מגוון רחב של תוצרת, פירות וירקות, מזכרות שונות ומגוונות בעבודת יד ובדים אפריקאים ססגוניים. משםהיום ארוחת ערב במסעדה ונסיעה אל שדה התעופה אל הטיסה חזרה לישראל

Excellent Safari!